Néhány éve a Nyíregyháza Blue Sharks cápákat fogadott örökbe, a Nyíregyháza Spartacus szintén megállapodott az Állatparkkal, most pedig a Nyíregyházi Sportcentrum fogadta örökbe a fehér oroszlánt.

Irányított véradás

2019. máj. 23., csütörtök 12:08

A Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft., a Nyíregyházi Élsport Nonprofit Kft. és a Magyar Vöröskereszt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei nyíregyházi szervezete irányított véradást szervez
a női kosárlabdázás egyik legnagyobb reménységének, a 19 éves Gereben Lívia részére.

60 méteres síkfutás a Városi Stadion rekortánján. Az ovisok annyira koncentráltak, hogy nem zavarták őket a felfestett vonalak sem, így mindenki abban a sávban futott, amelyben tudott. Nyíregyháza óvodásai számára hirdették meg a hagyományos atlétikai versenyt, melyre a város számos intézményéből érkeztek gyerekek.

Immár hatodik alkalommal rendezik meg a Szépkorúak Nyíregyházi Sporttalálkozóját május 23-ikán a Városi Stadionban. A 700 résztvevők jórésze a város 35 nyugdíjasklubjából érkezik, de neveztek egyénileg is. A szépkorúak nyolc sportágban és 14 versenyszámban mérhetik össze tudásukat.

49 érem Miskolcról

2019. máj. 21., kedd 11:51

21 aranyat, 13 ezüstöt és 15 bronzérmet szereztek a Nyíregyházi Sportcentrum úszói a hétvégén.

„Elődeink számtalan szellemi és tárgyi értéket hagytak ránk. Jelentős személyiségek, kiváló emberek, tudósok, művészek, sportolók dolgoztak Nyíregyházán. Mindez erősítette a város hírnevét.” Nyíregyháza polgármestere, Dr. Kovács Ferenc ezekkel a szavakkal nyitotta meg a Települési Értéktár ünnepi rendezvényét. Olimpiai érmes, műemlékfotós, épület és sportklub is került az Értéktárba. Az Értéktár Bizottság hét jelölést tartott méltónak arra, hogy nemzeti érték legyen. Az erről szóló emléklapokat a Városházán adták át.

Nagyszerű szezon

2019. máj. 16., csütörtök 13:16

A leány kézilabda serdülő Észak-Keleti csoportban már hetekkel korábban bebiztosította bajnoki címét a Nyíregyházi Sportcentrum együttese.

A következő szezon versenykiírásaival kezdte négyéves munkáját a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének egy hete megválasztott elnöksége, melynek a nyíregyházi Sitku Ernő is tagja.

A Nyíregyházi Szakképzési Centrum megalakulása óta kiemelten kezeli sportot. Folyamatosan igyekeznek motiválni a tanulókat és a testnevelőket, most pedig a Bencs László Szakközépiskolában egy új sportágazat indul.

1. oldal / 321